סופר צללים – כותב צללים

איך סופר צללים (כותב צללים) יוכל לעזור לי?

עבודתו של סופר צללים / כותב צללים

 "העבר מכה בתוכי כמו לב שני" [הסופר, במחזאי והתסריטאי ג'ון באנוויל, 'הים']. ואיך אתם שומרים על זיכרונות העבר שלכם? . 'סיפור חיי' הוא המקום המתאים ביותר בשבילכם בעזרתו של סופר צללים ליצירת סיפור חיים שיספר לדורות את הסיפור המלא שלכם כראוי לכם.

"אבל אם לא אצליח לכתוב את הספר שלי"? 

בדיוק לשם כך יש לנו צוות שיספק לכם סופר צללים מוכשר ומיומן עבורכם.

מדוע לבחור סופר צללים / כותב צללים אישי לכתיבת סיפור חיים אם אוכל לעשות זאת בעצמי?

קודם כי יותר קל רק לדבר. 

היכולת העומדת לרשותך לספר סיפור חיים לאדם מקצועי עם ניסיון גדול בהאזנה ובכתיבה תקדם את אירוע החשיפה המשמח שתקיימו.

כמה וכמה מלקוחותינו ניסו כבר לכתוב בעצמם את סיפורם, אך פעמים רבות אלו נתקעו במגירה, וליתר דיוק במחשב.

[אגב, כמה וכמה מלקוחותינו היו לפנינו בהוצאות ספרים אחרות, התאכזבו מהתוצאה ובחרו לבוא אלינו עד שההפקה הושלמה לשביעות רצונם].

אבל השיקול העיקרי בפנייה לאיש מקצוע הינו ממד הזמן: לא כל מה שנוכל לעשות היום יעמוד לרשותנו גם מחר. במקצוע שלנו נוכחנו לא פעם שהזמן לא עובד לטובתנו. לכן יש למהר ולהפיק ספר זכרונות משלכם מבעוד מועד.

סופר צללים - כותב צללים

השאלות הטובות ביותר שעליכם לשאול כדי לשמור על הזיכרונות המשפחתיים

אם בכוונתכם להתחיל בשימור הזיכרונות המשפחתיים על ידי כתיבת סיפור אישי הכנו לכם רשימת שאלות שתעזור לכם בתהליך אותו נלווה עם כותב צללים שיעמוד לשירותכם לכל אורך ההפקה.

כך תעמוד לפניכם, בכמה צעדים קלים, דרך קלה ליצור מערך זיכרונות עשיר. השתמשו בשאלות אלו כמורה דרך, וכל אימת שתזהו פרט מעניין, "כנסו לזה" בנחת, היכנסו לעומק הסיפור עם פרטים ושאלות שתוסיפו משלכם עד שישב איתכם סופר צללים מוכשר שישב איתכם על כל מילה ועל כל אות.

לפני שתשתמשו בשאלון שלנו, אנו ממליצים לכם לזכור שאין כמו הזיכרונות הפנים-משפחתיים עליהם גדלתם. ערכו רשימה של הסיפורים עליהם גדלתם מפי ההורים או הסבים ובקשו מהם להרחיב ולפרט, ובעיקר לתת את הדעת למשולש החשוב: אמ"ת – איפה, מי, מתי: איפה בדיוק זה קרה, כולל כתיבת שם המקום בלועזית [אם זה שם מסובך], מה השמות המדויקים של מי שנכח באירוע ומתי בדיוק זה אירע.

זה המפתח הבסיסי לכל אירוע היסטורי: אדם, מקום וזמן.

כתיבה ועריכה של סיפור משפחתי – כאן מתחילה העבודה שלנו בה"א הידיעה:

לפני הכול חשוב להדגיש מראש: אנחנו היד שלכם, ולכן רק אתם אלו שמחליטים מה ייכנס ומה לא, אנחנו רק נייעץ אם יידרש, אבל הכול שלכם.

את הראיון אנו לוקחים לעבודה מתמשכת, מדויקת, קפדנית ורגישה במשך שעות רבות בהן נהפוך את הדברים שסופרו באופן שוטף ולא פעם אסוציאטיבי, תוך קפיצה טבעית מנושא לנושא, לספר ערוך מבחינה לשונית וספרותית, שיעשה סדר בדברים וגם יהפוך את השיחה לספר עם תוכן מעניין שיישאר לדורות, תוך חלוקה לפרקים, סדר כרונולוגי וכמובן צירוף תמונות ועוד תוספות בהן נעשיר את הספר. את כל החומרים הנוספים לשילוב בספר אנו סורקים באופן מקצועי וקפדני, ורק לאחר מכן מקימים תיקייה שתעבור לגרפיקה.

לאורך כל הדרך נלך יד ביד איתכם, בהשלמות, תיקונים והערות.

יש משפחות שירצו להוסיף נספח מתכונים, מכתבים עתיקים, ברכות של בני משפחה, נספח יצירות וכדומה.

הפקת הספר:

עם סיום ההגהות והשלמת שיבוץ הדוקומנטציה במקומות המדויקים שבחרתם, כל החומר יישלח למחלקת הגרפיקה שלנו בה תקבלו טיפול משולש: עיצוב כריכה, טיפול מקצועי בתמונות ועימוד איכותי.

בכמה מהמסלולים אנו מאפשרים הוספת עץ שורשים משפחתי, אבל לא רק זאת, יש לנו עוד הרבה מתנות לשם כתיבת ביוגרפיה שתשמח אתכם לדורות. אל תמתינו, פנו אלינו כבר עכשיו, ל- 0584-0584-10 ונתחיל כתיבת ספר משפחה מרגש שכולו רק שלכם.