מה המניע שלכם בעסק?

שלום, שמי יחזקאל פרנקל. ייסדתי את 'מכון קורות' לפני 10 שנים אחרי קריירה ארוכה שכללה כתיבת מאות מאמרים בבמות שונות. ככה זה כשיורשים גנים של כותב משובח כמו אבי ז"ל.

במהלך הקריירה שלי ראיינתי מאות אנשים וכתבתי עשרות ספרים, ותמיד מתוך רצון 'ליילד'; רעיון, שאיפה, אמירה משמעותית ובעיקר זיכרונות חיים.

לצערי הרב, את אבי, שהיה פרופ' לפסיכולוגיה, לא הספקתי לראיין בטרם מותו על חייו העשירים ועל משפחתו השורשית, ואפילו את אימי לא הספקתי לראיין על החלקים החסרים בפאזל המשפחתי. ככה זה כשבטוחים שכל מה שיש לפנינו היום יישאר לפנינו תמיד. כשמגלים שאין הדבר כן, כבר מאוחר מדי.

לכן הלכתי לשפר את הקשב המקצועי ואת יכולת הראיון באוניברסיטה העברית, בלימודי תיעוד בעל פה, ועוד קודם לכן הקמתי אתר אינטרנט שכולו תרומה חברתית לדור שחווה עלייה, שואה, הקמת מדינה, חלומות ומלחמות, בו מובאים קטעים מעשרות ראיונות עם עדויות אישיות של סיפורים מהגלות, סיפורי עלייה, סיפורי בניין הארץ, התיישבות וזיכרונות מימי בראשית ועוד.

לשמם הקמתי את 'מכון קורות' – כדי שאף אחד לא יחווה את החוסר במענה על השאלות שיום יבוא ויישאלו בכל משפחה.

'סיפור חיי' מבית 'מכון קורות' מסייעת לכם לשמר את הזיכרונות המשפחתיים משולבים בתמונות, מסמכים, תעודות, קטעי עיתונות או מכתבים בהפקה של ספר או חוברת – לפי המסלול שתבחרו לנוחיותכם.

את כל הראיונות שאנו מקליטים תקבלו עם תום ההפקה עם הספרים הביתה, וכמובן כל הזכויות יהיו שמורות לכם.

כך נעביר את מארז התהילה האישית והמשפחתית על פני ים הזמן אל עבר הדורות הרבים הבאים אחריכם. בגוף ראשון או שלישי, בחיי גיבור הסיפור או לאחר מותו, נארוז את החוכמה, הערכים, החוויות, הזיכרונות והרגשות עם סיפורים חמים והמון תמונות וידע שנעשיר בו את הנכס המשפחתי שלכם, שככל שיעברו הדורות ערכו ילך ויעלה.

בכל נושא תוכלו להרחיב: ההיסטוריה המשפחתית, הדורות הקודמים, ילדות, לימודים, תחביבים, הקמת משפחה, קריירה אישית, תובנות, מסקנות, לקחים, חיי קהילה, טיולים ובילויים וחוכמת חיים – כל שתרצו לשמור לדורות.

הכול מכובד, והכול בחותם האישי שלכם שאין עוד כמותו.

אנו חיים בדורות שמשתנים במהירות. הדרך בה אנו משוחחים, שומעים מוזיקה, מכבסים, עוברים ממקום למקום, שונה כל כך מאיך שעשו זאת אבותינו אך זה לא מכבר – ותארו לעצמכם כמה מדהים היה יכול להיות לקרוא את הזיכרונות שאבותיכם היו משאירים לכם על חייהם היומיומיים, על משפחתם, על עיסוקם, על הערכים שלהם, על הרגשות שלהם, על התקוות שלהם או על אבותיהם…

ועכשיו תחשבו על נכדי הנכדים שלכם מחזיקים את סיפור חייכם…

אתם כן תדאגו להם!