המלצות

המלצות עלינו מגוגל: https://katzr.net/5bc903

כמה מבין הלקוחות שכתבו לנו:

"לקחנו את 'סיפור חיי' לכתוב את סיפורו של אבי, פרופ' שלמה אקשטיין, נשיא אוניברסיטת בר אילן לשעבר. אני חייב לומר שכל משפחתי מלאת הערכה על היחס החם לו אנו זוכים, על המקצועיות והיסודיות של כל אנשי הצוות לכל תהליך הפקת הספר. אגב: 'סיפור חיי', ביוזמתם, הציעו לנו גיוס תמיכה בגובה אלפי שקלים לשם הוצאת הספר לאור דרך קרנות שהם בקשר עמן.
כבר לאחר מפגש הראיון הראשון, כשיחזקאל ראה את אבי בכסא גלגלים, יחזקאל האיץ בנו למהר, אך למען האמת לא הבנו על מה הוא מדבר – אבל הוא ידע.
למרבה האושר יחזקאל לא הניח לנו להתמהמה, ואכן אבי הספיק לעשות ערב השקה לספר שעשה אותו מאושר, עם עשרות נכדיו וניניו – ולאחר שבועיים נפטר".
הרב איתן אקשטיין, מנכ"ל 'רטורנו'

 

"כל מי שראה את הספר על קורות חיי הסתקרן והתלהב וכל מי שקרא אותו העתיר עלי מחמאות – ובוודאי שחלקן הגדול מגיע ל'מכון קורות'.
אשריך ותודה על שיתוף הפעולה ובמיוחד על התוצאה הסופית"

ציון בדש, רמת גן

 

"היה לי חלום שנים רבות לכתוב את סיפור החיים של הורי, אמא – הקורות אותה בזמן השואה, ואבא – על אחיו, עולה הגרדום אבשלום חביב הי"ד והשותפות שלו במחתרת ועוד, אך לאורך השנים הדברים לא מומשו גם בגלל השקעת הזמן הנדרשת לכך וגם בגלל הקושי, כיצד יש לגשת לעניין – עד שיצרתי קשר עם 'מכון קורות'.
ברוך ה' העבודה שלכם הביאה להוצאת הדברים אל הפועל בצורה יפה ומוכבדת, החומר עובר בין בני המשפחה וידידים ומעורר התפעלות.
אגב, עשינו זאת ממש ברגע האחרון כי כבר מספר חודשים אחרי סיום העבודה אימי כבר לא כשהיתה, והיום היא כבר לא מסוגלת לשחזר את כל הפרטים כפי שעשתה בעבר. יישר כח ותודה רבה על כל הסיוע"

יעקב חביב, כפר הרוא"ה

לאחר פטירת אבי גמלה בליבי ההחלטה להוציא ספר זיכרון שמטרתו תהיה חיבור הנכדים לסבם, על כל מרכיבי אישיותו וכלל תרומתו לציבור ולהקמת ישובים במסגרת עבודתו, צדדים שלא מספיק הכירו וידעו על קיומם בשנים האחרונות בהם תפקודו התדרדר.
לשמחתי , מטרה זו הושגה. בזכות הכוונתו של יחזקאל פרנקל, התגבש הספר והפך מאוסף עובדות לסיפור קריא ומושך שהנכדים אוהבים לעיין בו ולהיזכר בסבם האהוב.
מטרה משנית שאני עברתי היתה עיבוד האבל הפרטי שלי כבת ופרידה מסודרת בתרפיה שבהעלאת הדברים על הכתב.
אהבתי את גישתו המקצועית והרגישה של יחזקאל שביקש קלטות חיות של אבי כדי להתרשם מהדמות בצורה בלתי אמצעית ולנסות להעביר את הדמות בצורה הקרובה ביותר למציאות, הוא דירבן אותי להגיה שוב ושוב את הדברים, "אני הרי לא מכיר אותו, תעברי על הדברים ותראי שאכן משתקפת הדמות כפי שהיתה באמת, אני רק צינור…"
מאחלת לכולם חווית כתיבה ועריכה בונה ומעצימה כפי שעברתי אני, מעבר לסיפוק שבקבלת המוצר המוגמר שיצא יפה, מדוייק ומהודר".

שרה דינר, כפר פינס

לכתיבת הספר בחרנו בהוצאה לאור ׳מכון קורות׳, ולימיננו עמד המנכ״ל, יחזקאל, שממש נכנס לדמותו של אבינו והתחבר אליה עמוקות מכל מה ששמע עליו.
אני בטוח שלו היו נפגשים גם הוא לא היה חוסך ממנו את אותם שבחים שאנו חולקים לו.
יחזקאל! תודה ענקית על הליווי והסבלנות. הפכת עבורנו לבן משפחה.

יישר כח
פיני כהן בשם כל המשפחה
מושב פטיש

"לקראת יום ההולדת ה-90 של אבינו חשבנו לנכון להביא בפני נכדיו וניניו את קורות חייו שהיו עשירים בעלילות ובעשיה. שמענו על 'מכון קורות' שעוסק בתיעוד סיפורי חיים. פנינו ליחזקאל פרנקל העומד בראש המכון והעלינו בפניו את הרעיון.
יחזקאל נרתם למשימה, שלא הייתה קלה במיוחד.
בעזרת ה', בתוך שלושה מפגשים בלבד עם אבי הוא הצליח לגעת בכל אחת מהנקודות החשובות בקורות חייו והעלה על הכתב את הדברים בצורה מרגשת ומעניינת. את אחת מהאנקדוטות המרגשות מחייו ערך ופרסם בערוץ היוטיוב של המכון ובאתר המכון.
זכינו לפרסם את החוברת בקרב בני המשפחה לכבוד יום הולדתו התשעים של אבי וכל מי שקרא את החוברת נהנה מניסוח הדברים ומהעריכה שלה.
אבי נהנה מאד במפגשים עם יחזקאל ונוצרה כימיה ביניהם במהלך הראיונות. אנו מודים לך מאד יחזקאל על עבודתך ושמחים מאד בתוצאה. מאחלים לך שתמשיך לתעד סיפור חיים שיתרום לדורות הבאים הכרות עם אבותיהם ועם עשיתם הברוכה למען ילמדו ממעשיהם ויתחברו אל מפעל חייהם".

בברכה
תרצה לוין – שדה יעקב

"אני רץ על הספר שכתבת לאבי, כ- 270 עמודים, נהנה מכל רגע ומאד מעריך את העבודה שעשית.
טעויות אין. בכלל!
הכתיבה משובחת וכן ההגהה, וסדר הדברים מאד קולח".

יוסי זילבר, גבעת שמואל

לכבוד יחזקאל פרנקל
פניתי אל יחזקאל בנושא כתיבת ספר שאמי (בת 87) שתזכה לחיים ארוכים ובריאים מאוד רצתה להשאיר לדורות הבאים במשפחה ספר המספר את סיפור חייה בשנות ילדותה בעירק בצל הפרעות והמלחמה ועד לעלייתה ארצה עם כל התלאות שבדרך, הקליטה בארץ ישראל, הקמת משפחה בארץ ועוד..
אמי כבר היתה בת 86 כשהתנענו את המהלך, ובדיוק באותו זמן היתה חולה במשך שנה וחצי כמעט, תוך ובזמן העבודה על הספר, (שכן עצרנו בתהליך לששה חודשים כמעט וחזרנו שוב..) ויחזקאל גילה סובלנות יוצאת דופן, אדיבות, נעימות ועדינות, ולא פחות חשוב יכולת הקשבה אמיתית ומעודדת עם מקצועיות רבה תוך הקפדה על פרטים וחזות.
השירות היה נעים חם ולבבי, ולבסוף יצא הספר לאור לשמחתה של אמי ולשמחת כל המשפחה.

אנחנו מודים לך מאוד!
ריטה פלג – קיבוץ קליה

"קיבלתי את הספר בהתרגשות. הספר כתוב לעילא ולעילא"
עירית ד. – נווה מונוסון
"קראתי את הספר שהפקתם לדוד שלי כבר 3 פעמים ובכל פעם התרגשתי מחדש"

מרים ב. – פתח תקווה

"הוצאתי את הספר שלי בזכות 'מכון קורות'. אני לא חושב שהייתי יכול להוציא את הספר בצורה טובה יותר או מהירה יותר מאיך שיחזקאל, מנכ"ל 'מכון קורות' דאג שיקרה.
זו זכות גדולה לי להיות חלק מהוצאה לאור בוטיק שכל סופר בה נספר…"

נפתלי בר נתן, פתח תקוה

"לכתוב ספר, שוטף וקריא, על מי שגדל בבית בו 'לא סיפרו' ומעיד על עצמו שהוא 'לא נהג לספר' זו אומנות. אומנות הדורשת יכולת הקשבה ומיומנות בבניית אמון. תודה רבה שליוותם את התהליך בו אבא שלי, יצחק חלמיש, סיפר את ההסטוריה האישית-משפחתית ולאומית. מכון קורות הוסיף על הסיפור האישי הרבה מאוד ידע 'אוביקטיבי' (למשל, הסבר מה זה אופציות, או מה היה המצב ההסטורי-לאומי בשנה מסויימת) שמרחיב את התמונה והופך את הספר לאוביקט קריאה עצמי. תודה לכם בשמי, ואני בטוחה שגם בשם בני משפחה אחרים בדור זה ובאחריו".

תמי אייזנמן, נווה דניאל

חיפשנו אצל מי לכתוב את סיפור החיים של סבא, ואחרי פגישה עם יחזקאל, הבנו שמצאנו.
הוצאה מקצועית, אמינה, עם תיעוד וידאו סאונד – ואפילו השיג לנו מימון מיד ושם.
חיפשנו ומצאנו.
מומלץ בחום – מוזמנים לשאול אותי פרטים נוספים בפרטי בפייסבוק: תמיר דורטל.

תמיר דורטל, ירושלים

"שנה טובה יחזקאל.
כתיבה וחתימה טובה.
הילדים והנכדים שבים ואומרים כמה הספר מעניין, כתוב וערוך יפה. הוא מסקרן אותם. הם חוזרים עם שאלות, מבקשים עוד פרטים, ואפילו היום ביקשו גם ממני שאכתוב את הספר שלי.
מגיע לך הרבה מן הנחת שלנו.

יישר כוח ותודה רבה.
הדסה חלמיש, ירושלים

ליחזקאל, מנכ"ל מכון "קורות" הוצאה לאור, וכל צוות העובדים.
כבר בפגישה הראשונה מצאתי לפניי אדם עם נשמה ולב ענק שהתרגש מכל דף שקרא בסיפור שלי.
מודה אני מעומק הלב לך, יחזקאל, ולצוות עובדיך שעבדו ללא לאות ובמלוא הרגש להוציא עבורי את יצירת חיי לזכר בני, רונן הי"ד, בספר מרשים ומרגש והכל בשיתוף צמוד עמי.

אני ממליצה בחום לכל אדם שרוצה עבודה עם לב ונשמה לעשות זאת ב'מכון קורות'.

בהערכה רבה וחיבוק ענק
מזל קרמני, ירושלים

שלמי תודה
ליחזקאל פרנקל, מנכ"ל ההוצאה לאור 'מכון קורות', שנטל על עצמו את המלאכה ומכל החומר הרב מחיי אבינו זצ"ל שערמנו על שולחנו בכמה קלסרים ידע לדלות, למיין, לנפות נפה אחר נפה, לרכז ולסדר את הדברים בטוב טעם ודעת כראוי לספר חשוב זה.
לשמחתנו, יחזקאל לא חסך כל מאמץ כדי להכניס לספר כל פרט חשוב שאיתר בנוסף על החומרים שאנו מסרנו בידו, וכל זה אחר שהתחבר עמוקות עד כדי הערצה לדמותו הגדולה של מו"ר אבינו זצ"ל, וכך זכה להאיר אותה באור יקרות לכבודו ולכבוד תורתו ומורשתו של אבינו, מורנו, רבנו ועטרת ראשנו.
תהי משכורתו שלמה מן השמים ויזכה לכל מילי דמיטב, הוא ובני משפחתו.

יחיאל, משה וכל משפחת צובירי
מבוא חורון

ליחזקאל פרנקל מנכ"ל ההוצאה לאור 'מכון קורות'
זכינו לפגוש אדם עם נשמה גדולה, אמפטיה ומקצועיות מאין כמוה.
מהפגישה הראשונה עם אבא, יחזקאל גילה התעניינות כנה ואמיתית הן באבא והן בסיפור חייו, ולכל אורך כתיבת הספר, ראינו את המסירות והמחוייבות מאחורי כל מה שעשה, נועם הליכות, איכפתיות ואנושיות.
ממליצה לכל מי שרוצה שסיפור הדור הקודם ייזכר ויישמר לעד, לפנות לאיש היקר הזה.
תודה מקרב לב יחזקאל יקר.

טלי כהן
באר שבע

לאחר השקעה הגדולה שהשקעתי, התלבטתי רבות בשאלה בידי איזו הוצאת ספרים להפקיד את משימת הפקת הספר. צוות 'מכון קורות' ובראשו המנכ"ל יחזקאל פרנקל לא חסכו כל מאמץ והשלימו משימה קשה זו בצורה שעברה את כל ציפיותי.
יחזקאל ואנשיו יזמו והציעו רעיונות רבים לשיפור צורת ההגשה לקורא. מקצת מהצעות אלה דחיתי, אך יחזקאל ואנשיו קיבלו דחיות אלה ברוח טובה והמשיכו להעלות הצעות נוספות לשיפור. אני מאוד שבע רצון מן התוצאה וכל מי שעיין בספר התלהב מתוכנו ומצורתו. בעוד שאני אחראי, כמובן, לתוכן, הרי ש'מכון קורות' ראוי לכל שבח על הצורה. שיתוף הפעולה בינינו הביא להפקת ספרי שהוא נכס לילדי ולנכדי.

ד"ר משה ורד
רחובות