המלצות

כמה מבין הלקוחות שכתבו לנו:

"לקחנו את 'סיפור חיי' לכתוב את סיפורו של אבי, פרופ' שלמה אקשטיין, נשיא אוניברסיטת בר אילן לשעבר. אני חייב לומר שכל משפחתי מלאת הערכה על היחס החם לו אנו זוכים, על המקצועיות והיסודיות של כל אנשי הצוות לכל תהליך הפקת הספר. אגב: 'סיפור חיי', ביוזמתם, הציעו לנו גיוס תמיכה בגובה אלפי שקלים לשם הוצאת הספר לאור דרך קרנות שהם בקשר עימן".
הרב איתן אקשטיין, מנכ"ל 'רטורנו'

 

"כל מי שראה את הספר על קורות חיי הסתקרן והתלהב וכל מי שקרא אותו העתיר עלי מחמאות – ובוודאי שחלקן הגדול מגיע ל'מכון קורות'.
אשריך ותודה על שיתוף הפעולה ובמיוחד על התוצאה הסופית"

ציון בדש, רמת גן

 

"היה לי חלום שנים רבות לכתוב את סיפור החיים של הורי, אמא – הקורות אותה בזמן השואה, ואבא – על אחיו, עולה הגרדום אבשלום חביב הי"ד והשותפות שלו במחתרת ועוד, אך לאורך השנים הדברים לא מומשו גם בגלל השקעת הזמן הנדרשת לכך וגם בגלל הקושי, כיצד יש לגשת לעניין – עד שיצרתי קשר עם 'מכון קורות'.
ברוך ה' העבודה שלכם הביאה להוצאת הדברים אל הפועל בצורה יפה ומוכבדת, החומר עובר בין בני המשפחה וידידים ומעורר התפעלות.
אגב, עשינו זאת ממש ברגע האחרון כי כבר מספר חודשים אחרי סיום העבודה אימי כבר לא כשהיתה, והיום היא כבר לא מסוגלת לשחזר את כל הפרטים כפי שעשתה בעבר. יישר כח ותודה רבה על כל הסיוע"

יעקב חביב, כפר הרוא"ה

 

"לאחר פטירת אבי גמלה בליבי ההחלטה להוציא ספר זיכרון שמטרתו תהיה חיבור הנכדים לסבם, על כל מרכיבי אישיותו וכלל תרומתו לציבור ולהקמת ישובים במסגרת עבודתו, צדדים שלא מספיק הכירו וידעו על קיומם בשנים האחרונות בהם תפקודו התדרדר.
לשמחתי , מטרה זו הושגה. בזכות הכוונתו של יחזקאל פרנקל, התגבש הספר והפך מאוסף עובדות לסיפור קריא ומושך שהנכדים אוהבים לעיין בו ולהיזכר בסבם האהוב.
מטרה משנית שאני עברתי היתה עיבוד האבל הפרטי שלי כבת ופרידה מסודרת בתרפיה שבהעלאת הדברים על הכתב.
אהבתי את גישתו המקצועית והרגישה של יחזקאל שביקש קלטות חיות של אבי כדי להתרשם מהדמות בצורה בלתי אמצעית ולנסות להעביר את הדמות בצורה הקרובה ביותר למציאות, הוא דירבן אותי להגיה שוב ושוב את הדברים, "אני הרי לא מכיר אותו, תעברי על הדברים ותראי שאכן משתקפת הדמות כפי שהיתה באמת, אני רק צינור…"
מאחלת לכולם חווית כתיבה ועריכה בונה ומעצימה כפי שעברתי אני, מעבר לסיפוק שבקבלת המוצר המוגמר שיצא יפה, מדוייק ומהודר".

שרה דינר, כפר פינס

 

"מלים אחדות אודות עבודת התיעוד של 'מכון קורות' על סיפור חייו של אבי שליט"א
לקראת יום ההולדת התשעים של אבינו חשבנו לנכון להביא לבני הדור השלישי ואילך את קורות חייו של אבי שהיו עשירים בעלילות ובעשיה. שמענו על 'מכון קורות' שעוסק בתיעוד סיפורי חיים. פנינו ליחזקאל פרנקל העומד בראש המכון והעלינו בפניו את הרעיון.
יחזקאל נרתם למשימה, שלא היתה קלה במיוחד מבחינת תאום זמני פגישות. בעזרת ה' בשלושה מפגשים עם אבי הוא הצליח לנגוע בכל אחת מהנקודות החשובות בקורות החיים של אבי שליט"א והעלה על הכתב את הדברים בצורה מרגשת ומעניינת. אחת מהאנקטודות המרגשות התפרסמה בערוץ המכון ביוטיוב ובאתר המכון.
ב"ה זכינו לפרסם את החוברת בקרב בני המשפחה לכבוד יום הולדתו התשעים של אבי. כל מי שקרא את החוברת נהנה מניסוח הדברים ומהעריכה שלה.
אבי נהנה מאד במפגשים עם יחזקאל ונוצרה כימיה ביניהם במהלך הראיונות. אנו מודים לך מאד יחזקאל על עבודתך ושמחים מאד בתוצאה שהיא הניבה. מאחלים לך שתמשיך לתעד סיפור חיים שיתרום לדורות הבאים הכרות עם אבותיהם ועם עשיתם הברוכה למען ילמדו ממעשיהם ויתחברו אל מפעל חייהם".

בברכה
תרצה לוין – שדה יעקב

 

"אני רץ על הספר שכתבת לאבי, כ- 270 עמודים, נהנה מכל רגע ומאד מעריך את העבודה שעשית.
טעויות אין. בכלל!
הכתיבה משובחת וכן ההגהה, וסדר הדברים מאד קולח".

יוסי זילבר, גבעת שמואל

 

לכבוד יחזקאל פרנקל
פניתי אל יחזקאל בנושא כתיבת ספר שאמי (בת 87) שתזכה לחיים ארוכים ובריאים מאוד רצתה להשאיר לדורות הבאים במשפחה ספר המספר את סיפור חייה בשנות ילדותה בעירק בצל הפרעות והמלחמה ועד לעלייתה ארצה עם כל התלאות שבדרך, הקליטה בארץ ישראל, הקמת משפחה בארץ ועוד..
אמי כבר היתה בת 86 כשהתנענו את המהלך, ובדיוק באותו זמן היתה חולה במשך שנה וחצי כמעט, תוך ובזמן העבודה על הספר, (שכן עצרנו בתהליך לששה חודשים כמעט וחזרנו שוב..) ויחזקאל גילה סובלנות יוצאת דופן, אדיבות, נעימות ועדינות, ולא פחות חשוב יכולת הקשבה אמיתית ומעודדת עם מקצועיות רבה תוך הקפדה על פרטים וחזות.
השירות היה נעים חם ולבבי, ולבסוף יצא הספר לאור לשמחתה של אמי ולשמחת כל המשפחה.

אנחנו מודים לך מאוד!
ריטה פלג – קיבוץ קליה

 

"קיבלתי את הספר בהתרגשות. הספר כתוב לעילא ולעילא"
עירית ד. – נווה מונוסון
"קראתי את הספר שהפקתם לדוד שלי כבר 3 פעמים ובכל פעם התרגשתי מחדש"

מרים ב. – פתח תקווה

 


"הוצאתי את הספר שלי בזכות 'מכון קורות'. אני לא חושב שהייתי יכול להוציא את הספר בצורה טובה יותר או מהירה יותר מאיך שיחזקאל, מנכ"ל 'מכון קורות' דאג שיקרה.
זו זכות גדולה לי להיות חלק מהוצאה לאור בוטיק שכל סופר בה נספר…"

נפתלי בר נתן, פתח תקוה

 

"לכתוב ספר, שוטף וקריא, על מי שגדל בבית בו 'לא סיפרו' ומעיד על עצמו שהוא 'לא נהג לספר' זו אומנות. אומנות הדורשת יכולת הקשבה ומיומנות בבניית אמון. תודה רבה שליוותם את התהליך בו אבא שלי, יצחק חלמיש, סיפר את ההסטוריה האישית-משפחתית ולאומית. מכון קורות הוסיף על הסיפור האישי הרבה מאוד ידע 'אוביקטיבי' (למשל, הסבר מה זה אופציות, או מה היה המצב ההסטורי-לאומי בשנה מסויימת) שמרחיב את התמונה והופך את הספר לאוביקט קריאה עצמי. תודה לכם בשמי, ואני בטוחה שגם בשם בני משפחה אחרים בדור זה ובאחריו".

תמי אייזנמן, נווה דניאל

 

חיפשנו אצל מי לכתוב את סיפור החיים של סבא, ואחרי פגישה עם יחזקאל, הבנו שמצאנו.
הוצאה מקצועית, אמינה, עם תיעוד וידאו סאונד – ואפילו השיג לנו מימון מיד ושם.
חיפשנו ומצאנו.
מומלץ בחום – מוזמנים לשאול אותי פרטים נוספים בפרטי בפייסבוק: תמיר דורטל.

תמיר דורטל, ירושלים

 

"שנה טובה יחזקאל.
כתיבה וחתימה טובה.
הילדים והנכדים שבים ואומרים כמה הספר מעניין, כתוב וערוך יפה. הוא מסקרן אותם. הם חוזרים עם שאלות, מבקשים עוד פרטים, ואפילו היום ביקשו גם ממני שאכתוב את הספר שלי.
מגיע לך הרבה מן הנחת שלנו.

יישר כוח ותודה רבה.
הדסה חלמיש, בני ברק